ساناز شاکری
/ دسته ها: وبلاگ

نحوه ثبت نام و خرید خط ثابت برای شرکت چگونه است؟

حتما تا کنون نام الکساندر گراهام دبل را شنیده اید. الکساندر در روز دوم ژوئن سال 1875 میلادی مصادف با 11 خرداد 1254 شمسی موفق به اختراع تلفن شد. پس از اختراع تلفن به سرعت هرچه تمام خطوط تلفن ثابت گسترش یافت و تمامی دنیا را در بر گرفت. در سال 1270 هجری شمسی نیز ارتباط تلفنی بین تهران بزرگ و شهر لیون کشور فرانسه برقرار شد. چندی بعد انسان ها توسط خطوط تلفن و تلگراف محاصره شدند. تلفن و تلگراف هر دو امکان ارتباط از راه دور را از سوی سیم فراهم می آوردند؛ اما چیزی نگذشت که در سال 1896 میلادی یا 1275 شمسی، تلگراف بی سیم اختراع شد. تلفن در ایران فراز و نشیب های زیادی را از سر گذرانده تا به نقطه کنونی رسیده است. در سال 1350 برای تمرکز ارتباطات تلفنی شرکت سهامی تلفن و شرکت امور تلگراف با یکدیگر ادغام شدند و شرکت مخابرات ایران را تشکیل دادند. 
 

نحوه ثبت نام خرید خط ثابت برای شرکت چگونه است؟


از جمله خدمات شرکت مخابرات ایران بجز خرید خط ثابت برای شرکت، می توان به خدمات دیتا، شرکت ارتباطات سیار که اولین اپراتور همراه ایران بود، 118 و همچنین اینترنت پر سرعت مخابرات اشاره نمود. اما موضوعی که در این مقاله سعی می کنیم تا راجع به آن صحبت کنیم، خرید خط ثابت برای شرکت است. با ما همراه باشید.

نحوه ثبت نام خرید خط ثابت برای شرکت چگونه است؟

برای اشخاص حقوقی که درخواست خرید تلفن ثابت دارند به دو صورت حضوری و غیرحضوری می توانند اقدام نمایند. در پروسه حضوری بایستی با به همراه داشتن مدارک لازم به مرکز تلفن محل مورد نظر رجوع نمایید. اما برای مراجعه غیر حضوری بایستی به سایت مخابرات ایران مراجعه نمایید. البته که در ابتدای امر باید شهر و منطقه مورد نظرتان را از پرتال مناطق مخابراتی انتخاب کنید.
مدارک مورد نیاز خرید خط ثابت برای شرکت
بدیهی که مدارک مورد نیاز برای خرید خط تلفن منزل با شرکتی تا حدودی با یکدیگر متفاوت است. اما جالب است بدانید که مدارک مورد نیاز در خرید خط ثابت بین شرکت های خصوصی با دولتی متفاوت است.
خرید خط ثابت برای شرکت های خصوصی

  • هنگام رجوع به مرکز مخابرات برای خرید خط تلفن شرکت خصوصی مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشید:
  • اصل و کپی کارت ملی نماینده
  • اصل و کپی آگهی مندرج در روزنامه رسمی یا آگهی آخرین تغییراتی که بیش از دو سال از مدت زمان آن نگذشته باشد. همچنین می توانید گواهی اداره ثبت شرکت ها را به تاریخ روز به مسئول مربوطه ارائه نمایید.
  • معرفی نامه نماینده از سوی صاحبان امضای مجاز
  • شناسه ملی یا کد اقتصادی
  • در نهایت هم بایستی رسید پرداخت هزینه اتصال برابر تعرفه مصوب مندرج در سایت را ارائه دهید.

 

خرید خط ثابت برای شرکت های دولتی

 

خرید خط ثابت برای شرکت های دولتی

هنگام رجوع به مرکز مخابرات برای خرید خط تلفن شرکت دولتی مدارک زیر را بایستی با خود به همراه داشته باشید:

  • اصل و کپی کارت ملی نماینده شرکت
  • رسید پرداخت هزینه اتصال برابر تعرفه مندرج در سایت مخابرات
  • تقاضانامه کتبی و معرفی نامه نماینده با مهر و امضا بالاترین مقام اجرایی سازمان دولتی مربوطه

 

خرید خط ثابت برای شرکت بدون نیاز به سیم کشی

یکی از دردسر هایی که ممکن است برخی از کارآفرینان با آن دست و پنجه گرم کنند، خرید خط ثابت برای شرکت است. در ابتدای امر سه مورد زیر را در نظر بگیرید:
دفتر کار ندارید
ممکن است کسب و کاری را شروع کرده باشید که مکان ثابت و مشخصی نداشته باشد؛ مانند کار های پروژه ای از جمله طراحی دکوراسیون داخلی. اما می خواهید برای حفظ وجهه حرفه ای که در آن مشغول به کار هستید، یک خط تلفن ثابت مختص به کسب و کارتان را خریداری نمایید. اما خرید خط ثابت برای شرکت از مخابرات مستلزم در اختیار داشتن فضایی فیزیکی مانند دفتر کار است. یعنی بدون داشتن یک فضای فیزیکی و سیم کشی به آن جا نمی توان خط ثابت خریداری نمود.

برای کسب و کار خود دفتری اجاره نموده اید اما دائما در حال نقل مکان هستید!

شما دفتر کاری را برای شرکتتان اجاره نموده و از خط تلفن ثابتی که در آن مکان وجود دارد استفاده کرده و شماره ی آن را نیز بر روی کارت ویزیت خود درج کرده اید. اما با اتمام قرارداد مدت زمان اجاره خود، مجبور به جابجایی هستید. حال شما میمانید و تعداد کثیری از مشتریانی که شماره ثابت شما را با خود به همراه دارند. اگر بخت با شما یار باشد و مشتریان به سراغ رقیبتان نروند، دست کم وجهه حرفه ای شما خدشه دار می شود.
در تهران نیستید اما می خواهید با خرید خط ثابت تهران در بازار پایتخت رقابت کنید!
فرض کنید که ساکن شهری به غیر از تهران هستید و کسب و کاری که در آن فعالیت می کنید در همان شهر است؛ اما اگر بتوانید خرید خط ثابت برای شرکت خود را در تهران انجام دهید، جذب مشتری و فروش بیشتری را تجربه خواهید نمود.

 

پس چاره چیست؟

 

پس چاره چیست؟

برای تمامی این موقعیت ها یک راه حل عالی وجود دارد. استفاده از خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی! امروزه در سراسر دنیا می توان امتیاز خط تلفن ثابت را بدون اجاره دفتر کاری خریداری نمود. به طور مثال یک نفر که کسب وکاری در کشور چین راه اندازی نموده است می تواند بدون نیاز به هیچ فضای فیزیکی، در آمریکا خط تلفن خریداری نماید. خبر خوش اینکه امروزه این خدمات در ایران نیز ارائه می شود. از این رو به راحتی می توانید خرید خط ثابت برای دفتر خود را بدون هیچگونه دلهره و دردسری خریداری نمایید.
جمع بندی
در این مقاله سعی کردیم تا در خصوص خرید خط ثابت برای دفاتر اداری و همچنین مدارک مورد نیاز آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. موضوع جالب توجه در این امر این است که برخلاف گذشته می توان از طریق خدمات مجازی، در هر مکانی همواره با مشتریان در ارتباط بود. 

مطلب بعدی شرایط درخواست و خرید خط ثابت رند
Print
97 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر