ساناز شاکری
/ دسته ها: وبلاگ

محاسبه هزینه خرید خط ثابت چگونه انجام می شود؟

هزینه خرید خط ثابت به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1400 به 200 هزار تومان رسید. مشتریان می توانند این نوع خط را می توانید به صورت قسطی نیز بخرید. جالب است بدانید که در حال حاضر 7 میلیون تلفن ثابت در کشور داریم که هیچ استفاده از آن ها نمی شود. از آنجایی که نگهداری از این خطوط هزینه بر است، استفاده نکردن از آن جریمه دارد. هزینه خرید تلفن ثابت با هزینه استفاده از آن متفاوت است. در این مقاله ما سعی داریم در مورد این موضوع بیشتر توضیح داده و اطلاعات به روزی را در اختیار خوانندگان محترم قرار دهیم.
 

چرا نگهداری از خط ثابت تلفن هزینه دارد؟

چرا نگهداری از خط ثابت تلفن هزینه دارد؟

شرکت مخابرات ایران در حال حاضر برنامه بازسازی و نوسازی شبکه را آغاز کرده است. این برنامه نوسازی کنار گذاشتن تجهیزات قدیمی و فرسوده و استفاده از استانداردهای روز دنیا را در بر دارد به همین دلیل است که اگر شخصی از تلفن ثابت خود استفاده نکند باید هزینه نگهداری از آن را به مخابرات پرداخت کند. استفاده از فیبر نوری برای واگذاری اشتراکات جدید یکی دیگر از برنامه های نوسازی خطوط تلفن ثابت است که هزینه های زیادی را در پی دارد. در ضمن هزینه فیبر کشی و کابل کشی به عهده شما بوده و این متفاوت از هزینه خرید خط ثابت خواهد بود.

چرا امروزه کمتر از خط ثابت استفاده می شود؟

یکی از دلایل اینکه از 8 میلیون جمعیت ایران تنها 1 میلیون از خطوط ثابت استفاده می کنند، وجود موبایل است. حقیقتا با وجود موبایل های هوشمند که به راحتی به اینترنت نیز وصل می شوند دیگر چه نیازی به تلفن ثابت داریم؟ در حقیقت این مساله را باید جدی گرفت اما این تمام ماجرا نیست و وجود تلفن همراه نمی تواند همیشه کافی باشد. در ادامه این مطلب با دلایل خرید خط ثابت بیشتر آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که هزینه خرید خط ثابت بسیار ارزان است پس نمی توان گرانی را سبب استفاده کم دانست؛ اما می توان باز به این نکته اشاره کرد که اکثر مردم از تلفن ثابت خانه برای اتصال مودم استفاده می کنند نه برای تماس های تلفنی.

مزایای خرید خط ثابت

اکنون که همه ما به جای استفاده از تلفن های رومیزی یا بی سیم از گوشی خود برای تماس ها استفاد می کنیم، پس چه نیازی به صرف هزینه برای خرید خط ثابت داریم؟ سوال خوبی است اما در جواب باید گفت که شماره موبایل شما نمی تواند همیشه کاربردی باشد. این امر دلایل بسیار دارد که در ادامه به صورت موردی به آن اشاره خواهیم کرد.
 

تمام شدن شارژ گوشی و نبود امکان شارژ

تمام شدن شارژ گوشی و نبود امکان شارژ

تصور کنید که در شرایطی هستید که گوشی شما چه به خاطر اتمام باطری و چه با دلیل خرابی خود گوشی خاموش شده و امکان تماس وجود ندارد. حال اگر خانه یا محلی که در آن هستید تلفن ثابت نداشته باشد، پس چگونه می خواهید از وضعیت پیش آمده خارج شوید؟ حقیقتا هزینه خرید خط ثابت برای یک چنین روزهایی بسیار پایین است و یا حتی خرید آن بسیار واجب به نظر می رسد.

شما نمی توانید شماره همراهتان را به همه بدهید

گاه موقعیتی پیش می آید که شما دوست ندارید که همیشه در دسترس باشید. پس لزومی ندارد شماره موبایل خود را به همه بدهید. برای مثال فرض کنید شما یک قاضی پر مشغله هستید، آیا می توانید شماره موبایل شخصی خودتان را به همه بدهید، مشخصا خیر. شما باید دارای یک تلفن ثابت دفتری باشید تا مخاطبینتان تنها در ساعات اداری به شما دسترسی داشته باشند. این موضوع برای مشاغل دیگر نیز تا همین حد اهمیت دارد. از طرفی داشتن تلفن ثابت موج پرستیژ کاری و ثبات شخصیت کاری شما می شود. تلفن ثابت یعنی شما دارای یک دفت معتبری برای فعالیت های خود هستید.

امکان اتصال مودم اینترنت یا دستگاه فکس به تلفن ثابت

به وسیله یک خط ثابت شما می توانید به راحتی مودم اینترنت خود را روی آن خط پیاده کرده و از امکانات مخابرات برای اتصال مودم استفاده کنید. همچنین اگر دارای شرکت یا دفتری هستید که نیاز به وجود دستگاه فکس در آن احساس می شود، در این صورت شما باید دو یا چند خط تلفن ثابت داشته و یکی از آن ها را به فکس متصل کنید.

شرایط خرید خط ثابت به چه صورت است؟

گفتیم که هزینه خرید خط ثابت بسیار پایین است و به همین دلیل است که برخی افراد با خرید چند خط تلفن و فروش آن به سود خود می اندیشند و جدا از جنبه های منفی و مثبت این قضیه، در شرایط خرید خط ثابت شما نمی توانید بیش از تعدادی مشخص خط ثابت به نام خودتان داشته باشید. این قانون برای این است که نقش واسطه ها در فروش خط های گران اندکی تعدیل یابد.
 

شرایط خرید خط ثابت به چه صورت است؟

جمع بندی

هزینه خرید خط ثابت در سال جاری حدودا 200 هزار تومان برآورد شده است. این هزینه اندک برای کسانی که قصد خرید چندین خط را دارند بسیار مناسب است حال آنکه امکان خرید قسطی نیز وجود دارد. اگر قصد خرید خط ثابت را دارید، شما می توانید از طریق تهران سل اقدام به خرید نمایید. همچنین ما خدمات فروش مودم را نیز پشتیبانی کرده و امکان خرید انواع مودم را نیز تسهیل کرده ایم؛ بنابراین، برای خرید خط ثابت و مودم تنها کافیست که با ما در ارتباط بوده و چگونگی خرید را از ما جویا شوید.

مطلب قبلی ایده کسب و کار خرید و فروش سیم کارت همراه اول 912
Print
136 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر